Slavnostní otevření zámecké sezony - MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

V sobotu 4. dubna na nádvoří zámku v Moravské Třebové opět proběhne zajímavý doprovodný program u příležitosti zahájení sezony. Už dopoledne můžete navštívit jarmark na zámeckém nádvoří a odpoledne se můžete těšit na kulturní program kejklířů a žonglérů, kata a samozřejmě jsme nezapomněli ani na ty nejmenší.
Mediálním partnerem akce je Rádio Haná.
Vstup na akci zdarma!
  
Program:
10:00      Tradiční jarmark - I tentokrát jsme pro Vás přichystali jarmark na nádvoří, který bude nabízet tradiční rukodělné výrobky. Budete si moci koupit tradiční perník, trdelník, medovinu, koření a další.
14:00     Ceremonie - Slavnostní zahájení na nádvoří zámku.
14:30    "Ze starých letopisů českých" - komponované divadelně-šermířské představení z období gotiky a baroka. Interaktivní výlet do historie v podání členů divadla historie v pohybu Exulis.
15:15   "Ejhle kejkle" - kouzelnicko-žongléřské vystoupení. Kouzla, čáry, magie a především jedinečné žongléřské umění v podání předního českého žonglera Milana Jonáše.
16:00    "Rivalové“ – dramatické představení plné akce, napětí a šermířských soubojů. Příběh inspirovaný skutečnými událostmi z konce 17. století, z doby, kdy pravého muže dělala jeho čest a kord byl jeho jediným rádcem.
16:50     Slavnostní ukončení slavnosti čestnou salvou a šermířskou exhibicí.

Datum: 
Sobota, 4. Duben 2015 - 10:00